O nas Gastronomia Konferencje Atrakcje Oferty specjalne Ferie z wnukiem Nasi partnerzy Koperta Życia Galeria Regulaminy i RODO Oferty pracy Certyfikaty ISO polski deutsch english
Wczasy Odnowa biologiczna Turnus rehabilitacyjny Pobyty grupowe NFZ Cennik Kontakt Bezpieczni Goście

Zakres zabiegów wykonywanych w ramach ubezpieczenia z NFZ

diadynamik

stosowane w elektroterapii prądy zmienne o małej częstotliwości, na bazie prądu stałego o niskiej wartości natężenia. Zależnie od zastosowanego prądu uzyskuje się działanie przeciwbólowe, poprawiające ukrwienie, działające w chorobach zwyrodnieniowych oraz w stanach pourazowych.

ćwiczenia

Indywidualna praca z pacjentem (np. ćwiczenia bierne, czynno-bierne, ćwiczenia specjalne, mobilizacje i manipulacje); ćwiczenia wspomagane, pionizacja, ćwiczenia czynne w odciążeniu i czynne w odciążeniu z oporem, ćwiczenia czynne wolne i czynne z oporem, ćwiczenia izometryczne, wyciągi, inne formy usprawniania; ćwiczenia grupowe ogólnousprawnianjące.

hydromasaż

masaż wodny powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia nerwowego, poprawę ukrwienia oraz złagodzenie bólu.

inhalacje

metoda lecznicza, polegająca na wprowadzeniu aerozolii do układu oddechowego, dzięki zastosowaniu urządzeń wytwarzających inhalacje lecznicze.

interdyn

są to prądy podobne do diadynamicznych, ale silniejsze i przyjemniejsze w odczuciu przez pacjenta. Związane jest to z łatwiejszym pokonywaniem oporu skóry. Działanie biologiczne interferencji zależy od częstotliwości. Wywierają działanie przeciwbólowe, rozszerzają naczynia krwionośne i poprawiają krążenie i odżywienie tkanek.

jonoforeza

jest to zabieg elektroleczniczy polegający na wprowadzeniu do tkanek jonów leków za pomocą prądu stałego. W czasie zabiegu sumuje się działanie stosowanego prądu stałego oraz zastosowanej substancji leczniczej, np. leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

kąpiel solankowa

działanie tych kąpieli polega na pobudzającym działaniu jonów sodu, wapnia, magnezu, żelaza, jonów węglanowych na zakończenia nerwów naczyniowo -ruchowych. Kąpiele z dodatkiem soli powodują rozszerzenie naczyń skórnych,wzmocnienie skóry oraz wzmożenie jej odporności na czynniki alergiczne. Pod wpływem kąpieli solankowej zmniejszają się nacieki, krwiaki, obrzęki, naskórek staje się rozpulchniony i rozmiękczony. Kąpiele przez pobudzanie krwiobiegu wywierają działanie przeciwbólowe i rozluźniające mięśnie.

kąpiel wirowa

jest to delikatny masaż wirującą wodą, z częściową aplikacją na kończyny górne lub dolne. Woda jest wprowadzana w ruch wirowy za pomocą turbiny wodnej napędzanej mechanicznie. Dzięki temu zabiegowi, dochodzi do lepszego ukrwienia kończyn, aktywizują się receptory skórne, pozytywnie działa on również na napięte mięśnie i zesztywniałe stawy.

krioterapia

leczenie zimnem, polega na obniżeniu temperatury tkanek. Celem krioterapii jest obniżenie temperatury skóry i tkanek głębiej położonych, a tym samym spowodowanie przekrwienia głębokiego okolicy poddanej zabiegowi. Krioterapia działa głównie przeciwbólowo i przekrwiennie.

laseroterapia

jest nowoczesną metodą fizykalną polegającą na dostarczeniu do wybranego miejsca organizmu energii w postaci światła. Działa bezpośrednio na procesy tkankowe bez ich uszkodzenia. Terapia laserem posiada działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, resorbcyjne oraz przyspieszające procesy gojenia się ran. Daje poprawę w schorzeniach zwyrodnieniowych stawów, dysfunkcji narządu ruchu, zapaleniu okołostawowym oraz trudno gojących się ranach

magnetoterapia

jest zabiegiem fizykalnym, polegającym na zastosowaniu wolnozmiennego pola magnetycznego, które wpływa korzystnie na przemianę materii i zwiększenie przemiany energii. Zabieg działa przeciwbólowo, uspokajająco, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo poprawia procesy oddychania tkankowego przyspiesza gojenie się ran i złamań.

masaż klasyczny

polega na bezpośrednim oddziaływaniu bodźców mechanicznych na skórę, tkankę podskórną i mięśnie. Wykonuje się go, zależnie od wskazań, różnymi ruchami i chwytami jednej lub obu rąk.

drenaż limfatyczny

ręczny lub mechaniczny leczniczy, jest zabiegiem fizjoterapeutycznym, podczas którego zastosowane są specjalne chwyty, wykonywane zgodnie z kierunkiem przepływu płynów limfatycznych w stronę serca. Są to powolne, przypominające odruch czerpania, ruchy okrężne dłoni o bardzo małej sile nacisku. Częste powtórzenia tych chwytów w obrębie jednego zabiegu prowadzi do pobudzenia pracy naczyń limfatycznych a tym samym do zwiększenia ich aktywności, co z kolei trwale zwiększa zdolność transportową limfy.

okłady borowinowe

przydatne są szczególnie w leczeniu stanów zapalnych stawów i tkanek miękkich. Przegrzewają tkankę, dzięki czemu rozkurczają, łagodzą, a nawet likwidują ból. Działają też na tkankę bakteriobójczo, bakteriostatycznie, ściągająco i przeciwzapalnie, zwiększają wchłanianie wysięków, wpływają na wydzielanie hormonów, głównie kory nadnerczy i przysadki mózgowej.

prądy TENS

prądy średniej i wysokiej częstotliwości działające silnie przeciwbólowo. Działanie przeciwbólowe oparte jest na wygaszaniu bólu przez stymulację nerwów. Zabieg stosowany w leczeniu: zespołów bólowych mięśni, zespołów bólowych kręgosłupa i stawów, nerwobólów

sollux

zabieg fotoleczniczy w którym wykorzystuje się promieniowanie podczerwone, wysyłane przez jeden z filtrów - czerwony lub niebieski. Zastosowanie filtra czerwonego: stany zapalne tkanek miękkich, przyspieszenie resorpcji wysięków, uszkodzenia skóry i źle gojące się rany, mięśniobóle, zmniejszenie napięcia mięśni (zwłaszcza przed masażem lub ćwiczeniami kinezyterapeutycznymi). Zastosowanie filtra niebieskiego: przeciwbólowo, obkurczenie naczyń krwionośnych, nerwobóle, stany pourazowe.

ultradźwięki

podczas zabiegu wykorzystuje się drgania mechaniczne o częstotliwości 800-24000 kHz. Efektem jest działanie przeciwbólowe, zmniejszające napięcie mięśniowe, hamujące procesy zapalne oraz rozszerzające naczynia krwionośne.

Atrakcje w okolicy